Mobilní web

Stále více lidí využívá pro přístup k internetu chytré telefony a tablety. Podle statistik takto v České republice k internetu přistupují již více než 3 miliony lidí. Klasické řešení webu se v zařízení s malým displejem nezobrazuje optimálně. Verze pro mobilní telefony je již dnes nutností. Jak si počínají v mobilní éře vaše stránky? Přinesou vám nové zákazníky nebo je odlákají k mobilní konkurenci?

Mobilní verze webových stránek umožňuje jejich přehledné zobrazení na zařízení s nízkym rozlišením displeje. Základem jsou minimalistycký přístup a nízká datová náročnost. Eliminace méně důležitých prvků vyúsťuje v přehlednost a intuitivní ovládání. Uživateli se vždy zobrazují pouze důležité informace. Optimalizovaná datová náročnost umožňuje rychlé načítání mobilního webu a je ohleduplná k datovému tarifu uživatele.

Mobilní web

V čem se liší mobilní web od responzivního?

U responzivního designu dochází bez ohledu na koncové zařízení ke stažení všech dat, které jsou viditelné na přístroji s největší zobrazovací plochou.  Obzvláště u rozsáhlejších webů tím může docházet k prodloužení doby nutné k načtení stránky. Výhodou je existence pouze jedné verze stránek.

Mobilní web je samostatně existující verze stránek, která je optimalizována výhradně pro zařízení s malým rozlišením displeje. Všechny ovládací prvky jsou připraveny na míru těchto přístrojů a nedochází zde ke stahování datově náročného obsahu. Všechno je optimalizováno pro co nejrychlejší načítání a uživatelsky komfort. Nevýhodou je nutnost údržby více verzí stránek.

Mobilní web nebo responzivní web?

Základním vodítkem pro výběr řešení je rozsah webových stránek. Pro jednoduchou webovou prezentaci bude nejvhodnějším řešením responzivní web design. Pro rozsáhlé webové řešení je ideální kombinace responzivního webu doplněného o mobilní verzi. Příkladem takových řešení  jsou e-shopy, informační portály, internetové magazíny, realitní portály, katalogy produktů apod. Pokud jste majitelem e-shopu nebo jiné rozsáhle webové aplikace a nechcete nebo nemůžete zabezpečit jeho přestavbu na responzivní web design, je pro vás ideálním řešením jeho mobilní verze.

Výhody mobilního webu

  • přehledné zobrazení stránek v zařízení s malým displejem
  • rychle načítání stránek i v případě pomalého připojení k internetu
  • minimální datové přenosy
  • uživatelsky přívětivé rozhraní
  • možnost upřesnění obsahu dle aktuální polohy uživatele
  • zvýšení návštěvnosti stránek a příliv nových zákazníků
     

Neustále se zvyšující penetrace chytrých telefonů a tabletů je zdrojem rostoucího počtu návštěv z těchto zařízení. Ať potřebujete zvýšit návštěvnost webu, posílit povědomí o značce nebo získat nové zákazníky, měli byste mít mobilní web již dnes.

Nemáte ještě mobilní web?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv požadavkem nebo otázkou, jsme tu pro vás a rádi vyslechneme vaše přání a potřeby. Zanechejte nám zprávu, nebo využijte některý z našich kontaktů a domluvte si s námi schůzku.

Napište nám

→