Responzivní web a webdesign

Počet přístupů na web z mobilních zařízení v České republice vzrostl za poslední rok o 33 %. Díky rozšíření chytrých telefonů a tabletů jsou dnes lidé online prakticky kdykoli a kdekoli, vyhledávají informace a nakupují. Jak je na mobilní éru připraven váš web?

Většina současných webových stránek je navržena pro klasické počítače a notebooky. Jejich prohlížení v chytrém telefonu nebo tabletu vyžaduje mnoho přibližování, oddalování a skrolování ve všech směrech. Návštěvníka to zaručeně odradí od další interakce, čímž jejich majitel přichází o potenciálního zákazníka. Naštěstí má tento problém řešení - responzivní web design.

Responzivní design umožňuje uživateli pohodlně prohlížet webové stránky bez ohledu na zařízení, které používá.

Ukázka responzivního web designu na různých zařízeních Ukázka responzivního web designu na různých zařízeních

Co je to responzivní design?

Responzivní web design zabezpečuje optimální zobrazení webových stránek na různých typech zařízeních (počítač, tablet, chytrý telefon). Rozložení prvků na stránce se mění v závislosti na velikosti použitého displeje. Výhodou je existence pouze jedné verze webových stránek. Administrátor nebo majitel web stránek dělá všechny úpravy na jednom místě a bez ohledu na cílové zařízení. Responzivní design se postará o jejich správné zobrazení na každém zařízení.

5 výhod responzivního designu

  • pohodlné prohlížení na všech zařízeních
  • vše v rámci jednoho webu, nespravujete více verzí stránek
  • jednotné URL adresy
  • lepší použitelnost a optimalizace pro vyhledávače
  • konkurenční výhoda

Proč se mobilní optimalizací zabývat?

Podle odhadů analytických společností počet přístupů na web z mobilních zařízení překoná již v roce 2013 počet přístupů prostřednictvím klasických PC. To je dáno zejména díky masovému rozšíření chytrých telefonů a tabletů. Podle odhadů analytických společností počet přístupů na web z mobilních zařízení překoná již v roce 2013 počet přístupů prostřednictvím klasických PC. To je dáno zejména díky masovému rozšíření chytrých telefonů a tabletů.

Co můžeme udělat pro vás?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv požadavkem nebo otázkou. Jsme tu pro vás a rádi vyslechneme vaše přání a potřeby. Zanechejte nám zprávu, nebo využijte některý z našich kontaktů a domluvte si s námi schůzku.

Napište nám

→